Аналітика

лют 17, 2022 У рік Тигра відбудеться значне зростання продажів золотих виробів, присвячених йому. З початку січня в ювелірних магазинах Гонконгу можна придбати широкий асортимент виробів із зображенням золотого тигра – інвестиційних монет, браслетів, намисто, підвісок, зливків та інших продуктів.

лют 17, 2022 Занадто багато зараз робиться для відвернення уваги від головного. Говорять про війну між Росією та Україною, що нібито насувається, але реальні новини повинні стосуватися того, який обсяг торгових угод не потребує розрахунку в американській валюті. Росія та Китай нещодавно оголосили про нові угоди у сфері торгівлі, а Китай збільшить обсяг торгівлі з іншими нафтовидобувними країнами по всьому світу, не використовуючи для цього долара. Подивимося на те, як ці угоди вплинуть на інфляцію в США, і чи зможе володіння золотом та сріблом зменшити ризики, пов'язані із доларовими активами.

лют 17, 2022 Як відомо, граничним значенням курсу жовтого металу вважається собівартість його видобутку. Однак один американський вчений вважає, що все залежить від вартості виробів. Логіка в цьому є, адже левова частка попиту на цей дорогоцінний метал припадає саме на даний сектор. Інвестори всіх мастей завжди цікавилися «королем дорогоцінних металів», і навіть найскептичніші з них знають, що золото становить особливу цінність для тих, хто прикрашає себе ним. Урбан Джерманн, професор фінансів та економіки Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті (США), розробив новий підхід для розуміння порогового значення курсу золота на основі ринку ювелірних виробів, що дозволить інвесторам оцінити важливість дорогоцінного металу сповна.

лют 17, 2022 Нуреддін Небаті, міністр фінансів та казначейства Туреччини, оголосив про прийняття нового пакету економічних стимулів, спрямованих на залучення золотих запасів населення до фінансової системи. З наступного місяця громадяни країни зможуть легко та безпечно переправляти свої заощадження із золота у фінансову систему за допомогою банків та ювелірних магазинів на вигідних умовах. Про це Небаті заявив на зустрічі у Стамбульському конгрес-центрі.

лют 1, 2022 У США вперше випущено монету з номіналом у чверть долара, на якій зображено чорношкіру жінку. Це віха історії країни. Примітно, що нова монета є першою у новій серії під назвою «Американські жінки». У цій серії з'явиться 20 монет, присвячених здобуткам жінок в історії США. Монетний двір закінчить цю серію у 2025 році.

лют 1, 2022 Золото просіло $1800 за унцію і нижче за 200-денну середню, на ринок повернулася ситуація, що набила вже оскому за кілька місяців, продовження бічного тренду. Що характерно, нижньою точкою падіння на тлі зміцнення долара виступив рівень $1780, який раніше зарекомендував себе як сильний технічний рівень, просідання нижче якого викуповувалися в листопаді та грудні.

лют 1, 2022 У цій частині публікації йтиметься про платину і паладіум. У 2022 році на ринку платини, як очікується, буде досягнуто профіциту – понад 1 млн унцій. Це менше, ніж у 2021 році, оскільки попит зростає швидше за обсяг пропозиції. Минулого року інвестиційний попит був незначним: зменшення паїв у біржових фондах зробило непомітним зростання попиту на зливки та монети.

січ 28, 2022 У 2022 році ситуація на ринках дорогоцінних металів прийде в норму. У цій частині мова піде про золото та срібло. Ринок платинових металів поступово приходить до тями після того, як протягом минулого року цьому заважали проблеми з пропозицією та попитом (зниження видобутку в Росії та дефіцит напівпровідникових чіпів для автомобілів). Пандемія також залишається негативним фактором, але її вплив поступово зменшується. Вакцини стали доступнішими, а нові штами коронавірусу вже, на перший погляд, не такі небезпечні. Всі ці обставини дозволять збалансувати економіку, збільшивши цього разу попит на послуги.

січ 28, 2022 Поточна динаміка котирувань дорогоцінного металу вказує на можливість відновлення ралі в найближчому майбутньому, оскільки інвестори очікують, що центральні банки по всьому світу не зможуть підвищувати процентні ставки в такому обсязі, як планувалося. На цьому фоні курс золота досяг 2-місячного максимуму, 1835 доларів за унцію. Втім, що дивно все це сталося на тлі агресивного настрою ЦБ США і підвищення прибутковості американських «казначейок».

січ 28, 2022 Зростання долара тривало весь минулий тиждень і отримав додаткову підтримку від прес-конференції Пауелла за підсумками засідання ФРС, яке пройшло цього тижня в середу. Золото після засідання ФРС здало всі завоювання минулого тижня, але, проте, залишається вищим за ключову підтримку $1800 за унцію і вище за 200-денний середній